59132-G30-07U065LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
59132-G30-07U065LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN HDR STACK
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.157" (3.988mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.531" (13.487mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.256" (6.500mm)
Length - Tail 0.118" (3.000mm)