59132-T40-08-150LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
59132-T40-08-150LF
Descrizione:
CONN HDR 16POS 0.079" STACK TH
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.122" (3.100mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.831" (21.100mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.591" (15.000mm)
Length - Tail 0.118" (3.000mm)