Casa / Tantalum Capacitors / 591D226X06R3A2T13H
minImg
591D226X06R3A2T13H
Vishay Sprague
Prodotto No:
591D226X06R3A2T13H
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 1507
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.146" L x 0.071" W (3.70mm x 1.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 800mOhm
Series TANTAMOUNT®, 591D
Type Conformal Coated
Package / Case 1507 (3718 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF