Casa / Tantalum Capacitors / 591D227X06R3C2T20H
minImg
591D227X06R3C2T20H
Vishay Sprague
Prodotto No:
591D227X06R3C2T20H
Descrizione:
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 75mOhm
Series TANTAMOUNT®, 591D
Type Conformal Coated
Package / Case 2812 (7132 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 220 µF