Casa / Tantalum Capacitors / 591D335X9025B2T15H
minImg
591D335X9025B2T15H
Vishay Sprague
Prodotto No:
591D335X9025B2T15H
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 3.3UF 10% 25V 1611
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.7Ohm
Series TANTAMOUNT®, 591D
Type Conformal Coated
Package / Case 1611 (4028 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 3.3 µF