Casa / Tantalum Capacitors / 591D476X96R3D2T15H
minImg
591D476X96R3D2T15H
Vishay Sprague
Prodotto No:
591D476X96R3D2T15H
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 2917
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 140mOhm
Series TANTAMOUNT®, 591D
Type Conformal Coated
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF