59202-G38-20-145LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
59202-G38-20-145LF
Descrizione:
CONN HDR STACK SMD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Black
Length - Post (Mating) 0.114" (2.896mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.685" (17.400mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.571" (14.500mm)