59202-S40-08-127LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
59202-S40-08-127LF
Descrizione:
CONN HDR STACK SMD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.264" (6.700mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.764" (19.400mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.500" (12.700mm)