59202-T30-24-077LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
59202-T30-24-077LF
Descrizione:
CONN HDR 48P 0.079" STACK SMD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 48
Color Black
Length - Post (Mating) 0.165" (4.200mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.469" (11.900mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.303" (7.700mm)