Casa / Tantalum Capacitors / 592D158X06W3X2T25H
minImg
592D158X06W3X2T25H
Vishay Sprague
Prodotto No:
592D158X06W3X2T25H
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 1500UF 20% 6.3V 5829
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.571" L x 0.290" W (14.50mm x 7.37mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 5829 (14574 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1500 µF