Casa / Tantalum Capacitors / 592D228X9004X2T20H
minImg
592D228X9004X2T20H
Vishay Sprague
Prodotto No:
592D228X9004X2T20H
Descrizione:
CAP TANT 2200UF 10% 4V 5829
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code X
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.571" L x 0.290" W (14.50mm x 7.37mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 5829 (14574 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2200 µF