Casa / Tantalum Capacitors / 592D685X0035R2T15H
minImg
592D685X0035R2T15H
Vishay Sprague
Prodotto No:
592D685X0035R2T15H
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2824
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.2Ohm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 2824 (7260 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 6.8 µF