Casa / Tantalum Capacitors / 592D685X9025C2T15H
minImg
592D685X9025C2T15H
Vishay Sprague
Prodotto No:
592D685X9025C2T15H
Descrizione:
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 2812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.3Ohm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 2812 (7132 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 6.8 µF