Casa / Tantalum Capacitors / 592D686X96R3B2T20H
minImg
592D686X96R3B2T20H
Vishay Sprague
Prodotto No:
592D686X96R3B2T20H
Descrizione:
CAP TANT 68UF 10% 6.3V 1611
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 500mOhm
Series TANTAMOUNT®, 592D
Type Conformal Coated
Package / Case 1611 (4028 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 68 µF