594D226X96R3B2W
Vishay Sprague
Prodotto No:
594D226X96R3B2W
Descrizione:
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 1611
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 380mOhm
Series TANTAMOUNT®, 594D
Type Conformal Coated
Package / Case 1611 (4028 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 22 µF