Casa / Tantalum Capacitors / 594D227X06R3D2T035
minImg
594D227X06R3D2T035
Vishay Sprague
Prodotto No:
594D227X06R3D2T035
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 65mOhm
Series TANTAMOUNT®, 594D
Type Conformal Coated
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 220 µF