5973401502SF
Dialight
Prodotto No:
5973401502SF
Produttore:
Dialight
Descrizione:
SM1208 Y 590NM SILENS SMPSTR
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 588nm
Configuration -
Lens Transparency -
Viewing Angle 110°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.00mm L x 2.00mm W
Millicandela Rating 6.3mcd
Product Status Active
Height (Max) 1.50mm
Supplier Device Package -
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series 597
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Dialight
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V
Features -
Lens Color -
Wavelength - Peak -
Package Strip
Lens Size 2.30mm x 1.60mm