598-8N80-107F
Dialight
Prodotto No:
598-8N80-107F
Produttore:
Dialight
Pacchetto:
0603
Descrizione:
SM LED 0603 LOW PROFILE 0.25MM,
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 525nm
Configuration -
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 140°
Color Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Millicandela Rating 715mcd
Product Status Active
Height (Max) 0.08mm
Supplier Device Package 0603
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series 598
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Dialight
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.1V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak -
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.10mm x 0.80mm