5KP100CA
Diotec Semiconductor
Prodotto No:
5KP100CA
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS D8X7.5 100V 5000W BI
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V