5KP120CA
Diotec Semiconductor
Prodotto No:
5KP120CA
Descrizione:
TVS D8X7.5 120V 5000W BI
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 26A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V