Casa / TVS Diodes / 5KP24AL-6340HE3/2M
minImg
5KP24AL-6340HE3/2M
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
5KP24AL-6340HE3/2M
Pacchetto:
P600
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
TVS DIODE
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129A
Applications Automotive, Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V