Casa / Fixed Inductors / 6000-100K-TR-RC
minImg
6000-100K-TR-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
6000-100K-TR-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 10UH 3.4A 45 MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.4 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Inductance 10 µH
Series 6000
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 14MHz