6000-120K-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
6000-120K-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 12UH 3.1A 50 MOHM TH
In magazzino : 90
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 12 µH
Series 6000
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 13MHz