6000-122K-RC
Bourns Inc.
Prodotto No:
6000-122K-RC
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FIXED IND 1.2MH 480MA 3.4 OHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 252 kHz
Q @ Freq 15 @ 252kHz
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 480 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.4Ohm Max
Inductance 1.2 mH
Series 6000
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 1.2MHz