601D447G040GJ1
Vishay Sprague
Prodotto No:
601D447G040GJ1
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP ALUM 440UF 40V AXIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 40 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.750" Dia x 1.625" L (19.05mm x 41.28mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 601D
Package / Case Axial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 440 µF