601R10KL.7
Sensata-BEI Sensors
Prodotto No:
601R10KL.7
Descrizione:
SENSOR LINEAR 25.4MM WIRE LEADS
In magazzino : 34
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Termination Style Wire Leads
Actuator Type Shaft
Resistance Tolerance -
For Measuring Linear Position
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Rotation Angle - Electrical, Mechanical -
Resistance 10 kOhms
Series 600
Package / Case Cylinder, Wire Leads
Output Signal -
Technology Resistive
Linearity ±0.70%
Voltage - Supply -
Output Resistive
Mfr Sensata-BEI Sensors
Package Bulk
Linear Range 0 ~ 25.40mm (0 ~ 1.00")