605PHB850K4R
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
605PHB850K4R
Descrizione:
CAP FILM 6UF 10% 850VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 2 mOhms
Ratings -
Series PHB
Voltage Rating - DC 850V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC 450V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6 µF