607DCR2R3SVB
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
607DCR2R3SVB
Descrizione:
CAP 600F -20% +50% 2.3V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 2.441" (62.00mm)
Tolerance -20%, +50%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series DCR
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 600 F