61115129-0-0-N
Carling Technologies
Prodotto No:
61115129-0-0-N
Descrizione:
SWITCH ROCKER
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type Paddle
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 19.20mm x 12.90mm
Current Rating (Amps) 0.4VA (AC/DC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 611
Voltage Rating - DC 20 V
Switch Function On-On
Voltage Rating - AC 20 V