612R12KL.08
Sensata-BEI Sensors
Prodotto No:
612R12KL.08
Descrizione:
SENSOR LINEAR 304.8MM WIRE LEAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Termination Style Wire Leads
Actuator Type Shaft
Resistance Tolerance -
For Measuring Linear Position
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Rotation Angle - Electrical, Mechanical -
Resistance 12 kOhms
Series 600
Package / Case Cylinder, Wire Leads
Output Signal -
Technology Resistive
Linearity ±0.08%
Voltage - Supply -
Output Resistive
Mfr Sensata-BEI Sensors
Package Bulk
Linear Range 0 ~ 304.80mm (0 ~ 12.00")