62112916-0-D-N
Carling Technologies
Prodotto No:
62112916-0-D-N
Illumination Type, Color -
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking O -
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Concave (Curved)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 19.20mm x 12.90mm
Current Rating (Amps) 8A (AC)
Circuit DPST
Series 621
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V