Rubycon
Prodotto No:
63SEV220M12.5X16
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.8525
$1.8525
10
$1.4592
$14.592
50
$1.26483
$63.2415
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 0.650" (16.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm) |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 63 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Ripple Current @ Low Frequency | 580 mA @ 120 Hz |
| Product Status | Active |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 85°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Series | SEV |
| Package / Case | Radial, Can - SMD |
| Ripple Current @ High Frequency | 696 mA @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 220 µF |
| Package | Tape & Reel (TR) |