6537S-1-102
Bourns Inc.
Prodotto No:
6537S-1-102
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
POT 1K OHM 1W PLASTIC LINEAR
In magazzino : 45
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Number of Gangs 1
Bushing Thread -
Actuator Diameter 0.1248" (3.17mm)
Termination Style Solder Turret
Actuator Type Round
Tolerance ±10%
Built in Switch None
Actuator Length 0.500" (12.70mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Servo Mount
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Product Status Active
Rotation Continuous
Series 6537
Power (Watts) 1W
Mfr Bourns Inc.
Resistive Material Conductive Plastic
Resistance (Ohms) 1k
Size - Body Round - 0.875" Dia (22.23mm)