672D107H020CG5IE3
Vishay Sprague
Prodotto No:
672D107H020CG5IE3
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP ALUM 100UF 20V RADIAL TH
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance -
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series 672D
Package / Case Radial, Can
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF