678D108M6R3DG5O
Vishay Sprague
Prodotto No:
678D108M6R3DG5O
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.906" (23.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 581 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 20Hz
Lifetime @ Temp. -
Ratings -
Series 678D
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 830 mA @ 100 kHz
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1000 µF
Package Bulk
Impedance 70 mOhms