687KXM035M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
687KXM035M
Descrizione:
CAP ALUM 680UF 20% 35V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.29 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 292.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.15 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 53 mOhms