688LMU035M2BG
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
688LMU035M2BG
Descrizione:
CAP ALUM 6800UF 20% 35V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.53 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 60.95mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series LMU
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 3.1625 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 6800 µF