Casa / TVS Diodes / 6KA24L-6600HE3/2M
minImg
6KA24L-6600HE3/2M
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Prodotto No:
6KA24L-6600HE3/2M
Pacchetto:
P600
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
TVS DIODE 24VWM 40VC P600
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 185°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 90A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 6000W (6kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package P600
Series Automotive, AEC-Q101, PAR®
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 40V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V