7213J62Z3GE22
C&K
Prodotto No:
7213J62Z3GE22
Descrizione:
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V
Guida per l'utente
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.062" (1.5mm)
Actuator Type Paddle - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 15.24mm x 12.70mm
Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
Series 7000
Voltage Rating - DC 28 V
Switch Function On-On-Mom
Voltage Rating - AC 120 V