74ALVCH16525DGGRE4
Texas Instruments
Prodotto No:
74ALVCH16525DGGRE4
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
56-TSSOP
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC UNIV BUS TXRX 18BIT 56TSSOP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Logic Type Universal Bus Transceiver
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 56-TSSOP
Series 74ALVCH
Package / Case 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width)
Voltage - Supply 1.65V ~ 3.6V
Mfr Texas Instruments
Number of Circuits 18-Bit
Package Tape & Reel (TR)
Current - Output High, Low 24mA, 24mA