National Semiconductor
Prodotto No:
74FCT841ASPC
Produttore:
Pacchetto:
24-PDIP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
BUS DRIVER, FCT SERIES
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
278
$1.026
$285.228
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 10:10 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-PDIP |
| Series | 74FCT |
| Package / Case | 24-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | National Semiconductor |
| Delay Time - Propagation | 10ns |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 32mA, 48mA |
| Base Product Number | 74FCT841 |