National Semiconductor
Prodotto No:
74FCT841BSC
Produttore:
Pacchetto:
24-SOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
BUS DRIVER, FCT SERIES
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
135
$2.128
$287.28
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Logic Type | D-Type Transparent Latch |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 10:10 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-SOP |
| Series | 74FCT |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Mfr | National Semiconductor |
| Delay Time - Propagation | - |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 24mA, 48mA |
| Base Product Number | 74FCT841 |