Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
74HC05FPEL-E
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC INVERTER OD 6CH 1 INP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1082
$0.266
$287.812
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 15ns @ 6V, 50pF |
| Logic Type | Inverter |
| Input Logic Level - Low | 0.5V ~ 1.8V |
| Product Status | Active |
| Series | 74HC |
| Input Logic Level - High | 1.5V ~ 4.2V |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Inputs | 1 |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Features | Open Drain |
| Number of Circuits | 6 |
| Package | Bulk |
| Current - Quiescent (Max) | 2 µA |
| Current - Output High, Low | -, 5.2mA |
| Base Product Number | 74HC05 |