Rochester Electronics, LLC
Prodotto No:
74HC133D
Produttore:
Pacchetto:
16-SOIC
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC GATE NAND 1CH 13-INP 16SO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 10ns @ 6V, 50pF |
| Logic Type | NAND Gate |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Input Logic Level - Low | 0.5V ~ 1.8V |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Input Logic Level - High | 1.5V ~ 4.2V |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Inputs | 13 |
| Mfr | Rochester Electronics, LLC |
| Features | - |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Bulk |
| Current - Quiescent (Max) | 1 µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Base Product Number | 74HC133 |