NXP USA Inc.
Prodotto No:
74HC238BQ,115
Produttore:
Pacchetto:
16-DHVQFN (2.5x3.5)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
NOW NEXPERIA 74HC238BQ - DECODER
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1603
$0.1805
$289.3415
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 1 x 3:8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-DHVQFN (2.5x3.5) |
| Series | 74HC |
| Type | Decoder/Demultiplexer |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Base Product Number | 74HC238 |