NXP Semiconductors
Prodotto No:
74HC241D,653
Produttore:
Pacchetto:
20-SO
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC BUFFER NON-INVERT 6V 20SO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1060
$0.266
$281.96
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-SO |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | NXP Semiconductors |
| Number of Elements | 2 |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 7.8mA, 7.8mA |
| Base Product Number | 74HC241 |