Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
74HC279FP-E
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
74HC279 QUAD SET - RESET LATCH
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Output Type | Standard |
| Logic Type | S-R Latch |
| Independent Circuits | 4 |
| Circuit | 1:1 |
| Product Status | Active |
| Series | 74HC |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Delay Time - Propagation | 13ns |
| Package | Bulk |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Base Product Number | 74HC279 |