Renesas Electronics America Inc
Prodotto No:
74HC27FPEL-E
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC GATE NOR 3CH 3 INP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
204
$1.406
$286.824
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 15ns @ 6V, 50pF |
| Logic Type | NOR Gate |
| Input Logic Level - Low | 0.5V ~ 1.8V |
| Product Status | Active |
| Series | 74HC |
| Input Logic Level - High | 1.5V ~ 4.2V |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Number of Inputs | 3 |
| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| Features | - |
| Number of Circuits | 3 |
| Package | Bulk |
| Current - Quiescent (Max) | 2 µA |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |
| Base Product Number | 74HC27 |