NXP USA Inc.
Prodotto No:
74HC390DB,118
Produttore:
Pacchetto:
16-SSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC DECADE COUNTR DL 4BIT 16SSOP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1003
$0.285
$285.855
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Count Rate | 71 MHz |
| Logic Type | Counter, Decade |
| Trigger Type | Negative Edge |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Direction | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-SSOP |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Number of Elements | 2 |
| Timing | - |
| Package | Bulk |
| Reset | Asynchronous |
| Base Product Number | 74HC390 |