NXP USA Inc.
Prodotto No:
74HC40105PW,118
Produttore:
Pacchetto:
16-TSSOP
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
IC FIFO ASYNC 16X4 34NS 16TSSOP
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
485
$0.589
$285.665
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| FWFT Support | No |
| Retransmit Capability | No |
| Current - Supply (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Bus Directional | Uni-Directional |
| Series | 74HC |
| Function | Asynchronous |
| Access Time | 34ns |
| Data Rate | 36MHz |
| Memory Size | 64 (16 x 4) |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Programmable Flags Support | No |
| Expansion Type | Depth, Width |
| Voltage - Supply | 2 V ~ 6 V |
| Mfr | NXP USA Inc. |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 74HC40105 |